#setratruelove
SetraWorld Magazyn

#setratruelove

Czy Ty też jesteś bez reszty zakochany w Setrze?

Czy nosisz Setrę w swoim sercu? Albo nawet na ubraniu ...czy nawet w całym sobie? Czy Setra towarzyszy Ci nie tylko w życiu zawodowym, ale również prywatnie w Twoim salonie lub kąciku na hobby, jako kolekcjonerowi, koneserowi i pasjonatowi?

Setra kończy 70 lat! A my chcielibyśmy dowiedzieć się, jakie miejsce Setra zajmuje w Twoim życiu i sercu, świętując razem z Tobą naszą wspólną pasję! Prześlij nam zdjęcie z krótkim komentarzem, które najlepiej wyrazi to, w jaki sposób Setra porusza Ciebie i Twój świat. Nadesłane zdjęcia z opisami zaprezentujemy tutaj na naszej stronie internetowej a także na naszych kanałach społecznościowych Daimler Buses . Chcąc bowiem podziękować Ci za wieloletnią lojalność, pasję i entuzjazm, świętujemy nasz jubileusz z Wami, naszymi największymi fanami! 

setratruelove

Dziękujemy! Jesteśmy zachwyceni, że chcecie z nami dzielić swoje emocje związane z Setrą. Galeria zdjęć wciąż rośnie, więc zapraszamy do powracania na naszą stronę.

setratruelove

Biuro STEWA Touristik może poszczycić się niemalże 90-letnią historią: Założona pierwotnie jako wypożyczalnia samochodów firma rodzinna szybko zapałała miłością do podróży, którą po dzień dzisiejszy dzieli się ze swoimi pasażerami.

setratruelove

1976: STEWA Touristik świętuje swoje 50-lecie i w ramach obchodzonych uroczystości z dumą prezentuje flotę STEWA.

setratruelove

W 1977 roku flota autobusów turystycznych STEWA Touristik powiększa się o trzy wysokopokładowe jednostki. Setra S 215 HD wyposażona jest między innymi w pokładową toaletę.

setratruelove

Biznes pnie się w górę: Miłość do podróży autobusem pozostaje wciąż żywa, tak samo jak lojalność wobec autokarów SETRA. W 1981 roku STEWA Touristik decyduje się na wprowadzenie do swej oferty podróży autokarowych z serwisem pokładowym. 

setratruelove

Dyrektorzy Stewa, Peter i Kerstin Stenger, w jednym ze swoich nowych 5-gwiazdkowych superior* STEWA bistro bus de luxe. Luksusowe modele Setra S 531 DT to zdecydowani faworyci ich klientów. Dla nich jest to wyraźny znak, że dbałość o szczegóły i odwaga w podejmowaniu działań optymalizacyjnych są doceniane.

* Nagroda przyznana przez Gütegemeinschaft Buskomfort e.V. 

setratruelove

Flota autobusów restauracyjnych STEWA, która obejmuje wyłącznie autobusy marki Setra. Ekskluzywna turystyka autokarowa to główna gałąź działalności STEWA Touristik. 

Regulamin uczestnictwa i polityka prywatności (patrz poniżej):

Prawa autorskie:

Organizator:
EvoBus GmbH, Mercedesstraße 127/6, 70327 Stuttgart, Niemcy.

#setratruelove

Dziękujemy Ci za udział w naszej akcji!

Niniejszy Regulamin uczestnictwa oraz Polityka prywatności (zwane dalej razem „Regulaminem”) dotyczą udziału w akcji fotograficznej #setratruelove (zwanej dalej „akcją fotograficzną”).

Warunkiem uczestnictwa jest zaakceptowanie niniejszego Regulaminu.

Poprzez swój udział Uczestnik deklaruje1, że akceptuje warunki Regulaminu.

setratruelove
setratruelove

Ta kostka cukru ma około 28 lat i była wydawana na stołówce w fabryce Kaessbohrer. Do dziś starannie przechowywana przez K.H.

setratruelove

Juileusze były świętowane również w przeszłości . Np.. kuflem okolicznościowym z okazji 75-lecia Kaessbohrer.

setratruelove

M.A. pokazuje swoją kolekcję przetrzymywaną w szklanej gablocie.

setratruelove

Setra S11, rok produkcji 1959 wciąż jeździ. Zdjęcie od Zuid Netherland Reizen B.V. - dumnego właściciela tego modelu.

setratruelove

Dla G.K. to po prostu piękny autobus firmy Felder-Reisen z Austrii. Tu na placu św. Piotra w Rzymie.

setratruelove

Oto Setra! D.K. przesyła z Polski zdjęcie wg. niego jedynego w swoim rodzaju autobusu S 517 HDH należącego do firmy Sindbad.

setratruelove
setratruelove

P.L. z Belgii przesyła nam zdjęcie: Setra przed zamkiem w Ordingen.

setratruelove

Pierwszy raz za sterami Setry. I to w dodatku w klasycznym S9. Niezapomniane przeżycie dla C.V.

setratruelove

Setra na targach BusWorld. Szczególne i piękne zadanie stoi przed organizatorami: zaszczepić u zwiedzających własną fascynacją Setrą.

setratruelove

Od dziecka Setra była obecna w rodzinie. To spowodowało, że w kolekcji magazynu SetraWorld nie brakuje u L.D. żadnego numeru.

setratruelove

Przepiękne wspomnienie  z dzieciństwa dla Yves L. z Francji. Setra S 215 SL była w roku 2000 jego ulubionym autobusem, a teraz jest wspomnieniem wielu miłych podróży.

setratruelove
setratruelove

Opieka nad muzeum Kaessbohrer, halą i archiwum Setra - to zadania Sabiny H, która wciąż na nowo odkrywa Setrę.

setratruelove

Tu się gra: Opera Palau de les Arts Reina Sofía i S531 DT przenikają się w sztuce i majestatycznym designie.

setratruelove

Pasja do koszykówki spotyka pasję do Setry. J.K. cieszy się, jeśli jego 2 synów w swojej sportowej karierze ma możliwość jazdy tym autobusem.

setratruelove

K.B. prezentuje skarb, z którego jest dumny jako kierowca Setry S 516 HDH. Jego serce wypełniła ta marka dzięki wielu podróżom modelami S 213, S 211, S 328 DT, S 415 i innymi.HDH.

setratruelove

Urozmaicony komplet fotografii dotarł do nas z Holandii. U Shandro v. A. jako prawdziwego fana Setry, marka ta jest obecna nie tylko w jego salonie, ale doświadczył jej także z pierwszej ręki podczas różnych wizyt w fabryce w Neu-Ulm.

setratruelove
setratruelove

Całkiem pokaźne liczby podaje Z. G. ze Stanów Zjednoczonych: Arrow Stage Lines działa na rynku od ponad 92 lat. Jej autobusy Setra przewożą rocznie 1.500.000 pasażerów na 30.000 trasach. 

setratruelove

Miłość, która przenika na wskroś. Alberto jeździ na każdej trasie swoją S 517 HDH. Swoją pasję dla Setry pokazuje nam w postaci tatuażu.

setratruelove

Czy można tak po prostu zostawić swój zachwyt dla Setry, mijając bramę zakładu? Dla D. P., po ponad 40 latach stażu w firmie, nie ma absolutnie takiej opcji.

setratruelove

Pasja wyrażona w złocie. Nie tylko swój kalendarz plakatowy Setra Colours, ale również kilka książek Erika H., była pracownica Setry, przechowuje niczym prawdziwy skarb.

setratruelove

Let’s change the game! Zmiany są w życiu Claudii B. kluczową siłą napędową, a Setra jest oczywiście częścią wielkiego kamienia milowego tychże przemian.

setratruelove
setratruelove

Anselmo z Hiszpanii pokazuje nam, że nie tylko widok z autobusu Setra przez przeszklony dach panoramiczny jest fenomenalny, ale jak najbardziej warto również spojrzeć do wnętrza.

setratruelove

Chrzest statku jest powszechnie znanym zwyczajem, ale bywa też, że i autobusy dostępują tego zaszczytu. Rosabus świętował pełen emocji chrzest swojej nowej Setry z dachem panoramicznym na międzynarodowych targach FITUR w styczniu 2020 roku.

setratruelove

Podczas wycieczki z Carolus Primatours w pasażerze G.C. zrodziła się wielka pasja. Jego absolutnym faworytem wśród autobusów Setra jest S 531 DT.

setratruelove

Oryginalne i niepowtarzalne. Rosabus wysłał bardzo indywidualne życzenia świąteczne w formie graffiti na swojej Setrze.

setratruelove

Praca biurowa w autobusie. Oto jak wygląda zakochana w Setrze ekipa Rosabus podczas pracy nad „HAPPY WORK DAY” w Hiszpanii (przed pandemią).

setratruelove
setratruelove

Namiętność+ambicja+wytrzymałość=doskonałość. Tak A.Y. opisuje swoje nadesłane zdjęcie.

setratruelove

Obojetnie z jakiego okresu i jak wyglądają: J.K. otacza szacunkiem wszystkie swoje flagi ulubionej marki.

setratruelove

J.K. stworzył swoją własną, małą kolekcję Setra.

setratruelove

Czy jest jakiekolwiek inne miejsce, które da lepszy widok na tę panoramę? Pan M. w trasie swoim ulubionym autobusem, S 8.

setratruelove

Niektóre rzeczy zostają w człowieku po prostu na zawsze. Pierwsze spotkanie M. G. z Setrą S 215 H, rocznik 1980. Marka Setra towarzyszy mu do dziś, a jego entuzjazm dla niej bynajmniej nie słabnie.

setratruelove
setratruelove

Oczy zawsze otwarte na Setrę. Pasjonat Setry M. H. odkrył przy okazji prawdopodobnie najbardziej fascynujący punkt testowy. Tam, gdzie dzisiaj przeprowadza się testy, jeszcze niedawno artyści i gwiazdy rocka mieli swój dom na kółkach, którym jeździli na swoje kolejne koncerty. 

setratruelove

O nie, nie! To nie jakieś tam modele na ścianie. To kolekcja stanowiąca prawdziwą „podróż w czasie z Setrą”, która zdobi dziś dom M. W. Oczywiście, on sam także był świadkiem i towarzyszem rozwoju marki niemalże od samego początku.

setratruelove

Jedyna w swoim rodzaju wycieczka rowerowa. Po odbiór swej nowej S 516 HD pan M. B. przyjechał rowerem. Trasa, którą pokonał swoim jednośladem, liczyła prawie 900 kilometrów, a na mecie w Neu-Ulm czekała jego pierwsza S 516 HD.

setratruelove

Rok 2005, urlop w USA. W Utah M. K. natrafił na S 6, która posiadała nawet tablicę rejestracyjną z napisem  SETRA UTAH. Także dla wieloletniego pracownika EvoBus France było to bardzo szczególne przeżycie, które pozostawiło miłe i trwałe wspomnienie.

setratruelove

Pierwszy kurs na własne wesele. Ponad 25 lat temu C.S. kupił S 80 z rocznika 1973 i pieczołowicie ją odrestaurował. Od czasu pierwszego kursu do dnia dzisiejszego miały jeszcze miejsce okazjonalne wycieczki rodzinne i wesela. Poczucie więzi i lojalności wobec autobusów Setra trwa niezmiennie.

setratruelove
setratruelove

Fascynacja Setrą znajduje swój wyraz nawet na body małej córeczki. M. B. jest bardzo dumny z Setry i od czasu swojej praktyki w 1999 r. do dziś pracował w EvoBus w różnych działach i na różnych stanowiskach.

setratruelove

Zawsze choćby jakiś mały akcent Setry na pokładzie. Gdy P. H. zmieniał pracę, przesiadając się z autobusu na osobówkę, otrzymał ten brelok jako prezent pożegnalny, który  teraz towarzyszy mu podczas każdego wyjazdu kabrioletem.

setratruelove

Bałwana może ulepić każdy, ale kto ma w ogródku śnieżny autobus? J. F. i jego rodzina darzą Setrę gorącym uczuciem także i w zimnej porze roku, a z ogromnych ilości ubitego śniegu zbudowali model S 515 HDH.

setratruelove

Yankee Line przekształciło swoje autobusy Setra TopClass w mobilne punkty szczepień, zapewniając personelowi medycznemu i pacjentom komfortowe, czyste środowisko. Na wschodnim wybrzeżu USA udało się podać w ten sposób 20 000 dawek szczepionki.

setratruelove

„Fritz”, Setra S 80 (z roku 1968) jest nie tylko częścią rodziny U. Sch.  lecz także spełnieniem marzenia jego życia. Już jako mały chłopiec chciał być kierowcą autobusu i to TYLKO Setry.

setratruelove

W. M. ze zdjęciem przedstawiającym jego jako 15-latka stojącego przed swoim ulubionym modelem, S 8. Miłość do autobusów odkrył w sobie już w dzieciństwie, będąc u swojej ciotki, która prowadziła firmę autobusową, potem była praktyka w firmie Kässbohrer i od tego czasu pasja do Setry nigdy go już nie opuściła.

1 Dane osobowe odnoszą się do osób należących do wszystkich płci.